• PL
 • EN
 • 17 / 10 / 2018

  Mentoring i networking – wspólny człon

  Kontakty:

  Jak ważne jest zdobywanie i utrzymywanie nowych kontaktów w biznesie? To nie żadna tajemnica, że bardzo ważne, więc od czego zacząć i jak się przygotować?

  Przede wszystkim, choć o networkingu mówi się coraz mniej jego użyteczność, nie przestała być mniej ważna. Ci, którzy sprawnie go wykorzystują, sporo zyskują. Przekłada się to na prawdziwe liczby i co za tym idzie spory zarobek. Pokrewną ideą, która można wykorzystać jako pomoc w zdobywaniu kontaktów i samorozwój jest mentoring.

  Szukanie i utrzymywanie kontaktów z ludźmi pozwala na poszerzenie horyzontów i zdobywanie nowej wiedzy.
  Wyobraź sobie, że raz w tygodniu wybierasz się na spotkanie branżowe, na którym poznajesz bliżej 2-3 osoby, które później mogą zamienić się na wspólników, klientów, pracodawców – to daje około 150 kontaktów rocznie!

  Jak zacząć?

  Wybór eventów jest tak duży, że to nie powinien być problem. Trzeba obrać sobie cel i dobrze się przygotować, zrobić research oraz przygotować pytania. Dobrym sposobem na zaistnienie
  w otoczeniu, na którym nam zależy, jest znalezienie mentora. Osoba, która jest od nas lepsza, ma więcej kontaktów, ufa nam i potrafi potwierdzić nasze umiejętności, będzie bardzo pomocna we wprowadzeniu nas do nowego otoczenia, w którym nie mamy zbudowanego jeszcze zaufania społecznego.

  Czym jest mentoring i jak go wykorzystać?

  Mentoring jest to relacja: między uczniem a mistrzem. Polega głównie na tym, aby uczeń poprzez regularne rozmowy z mistrzem. Zdobywał nową wiedzę, poznawał siebie, rozwijał zawodową samoświadomość i nie obawiał się podążać wybraną samodzielnie drogą samorealizacji.

  Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mentoring

  Dzięki takiej relacji dużo łatwiej nam odnaleźć się w nowym otoczeniu. Taki mentor może być swego rodzaju inkubatorem, który wprowadzi nas w nowy, obcy świat i na czas adaptacji posłuży pomocą.

  Jak wybrać mentora?

  Musimy wybrać osobę, z którą szanse na skontaktowanie się będą realne. Kogoś, kto jest dla nas przykładem i jednocześnie jest lepszy od nas, posiada więcej doświadczenia i wiedzy w danym zakresie, na którym nam najbardziej zależy. Ma znajomości i obraca się w otoczeniu, na którym może nam zależeć.

  Mentor powinien być:

  • otwarty,
  • życzliwy,
  • dostępny,
  • lepszy od nas,
  • posiadający czas i chęci do nauczania i pomocy.

  Jeżeli odpowiednio podejdziemy do tematu, taki mentor może wprowadzić nas w dokładnie takie otoczenie, na jakim nam zależy. Jeżeli zbudujemy trwała więź z mentorem i będzie darzył nas zaufaniem to z chęcią poleci nas jako profesjonalistów w danej dziedzinie.

  KONTAKT

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń lub prześlij nam swoje pytania.
  Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

  DNX DESIGN Sp. z o. o. jest w trakcie realizacji projektu dotyczącego opracowania modelu biznesowego, który poprzez właściwe zaplanowanie i optymalizację procesu dostarczania usług, wyspecjalizowanych pod kątem zagranicznego klienta, pozwoli na jego internacjonalizację i pozyskanie kontrahentów zagranicznych. Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.