• PL
 • EN
 • 06 / 09 / 2018

  Projektowanie logo – zacznij od rysunku

  Projektowanie logo zacznij od rysunku.

  „Logo – unikalna i charakterystyczna forma graficzna, stylizowany napis, symbol lub inna forma ekspresji graficznej służąca do identyfikacji marki, przedsiębiorstwa bądź organizacji.”

  Zródło definicji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Logo

  Logo są wszędzie: na produktach, samochodach, ubraniach, telefonach towarzyszą nam każdego dnia. Wiele firm poprzez nietrafny projekt, nie budzący zaufania może tracić klienta nawet o tym nie wiedząc.

  Logo nie powinno być przesadzone, zazwyczaj są to maksimum trzy kolory, może być też tylko jeden.

  Taka identyfikacja wizualna powinna odzwierciedlać firmę i jej działania, ale nie zapominać o wartości ważnej dla klientów. Logo powinno być oryginalne, nie należy kopiować logo większych graczy, nie tędy prowadzi droga do sukcesu.

  Cechy dobrego projektu logo: prosty, ponadczasowy, wyróżniający się na tle konkurencji.

  Z czego składa się logo: sygnet, logotyp, tagline = logo

  Kolejność działania przy projektowaniu logo:

  • Brief – poznanie potrzeb i wizji klienta,
  • Mapa myśli – przelanie pomysłów na papier,
  • Dopracowywanie i wybranie najlepszych projektów,
  • Przedstawienie gotowego projektu klientowi wraz z księgą znaków.

  Projektowanie logotypu to prosty proces, ale złożony najlepiej zacząć od rysunku. Mapa myśli przeniesiona na papier ułatwi przejście przez proces projektowy. Pomoże dobrać odpowiednia formę, kolorystykę, słowa, kształty. Gotowy projekt kierowany do klienta powinien zawierać księgę znaków, czyli instrukcję jak należy używać danego logo.

  KONTAKT

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń lub prześlij nam swoje pytania.
  Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

  DNX DESIGN Sp. z o. o. jest w trakcie realizacji projektu dotyczącego opracowania modelu biznesowego, który poprzez właściwe zaplanowanie i optymalizację procesu dostarczania usług, wyspecjalizowanych pod kątem zagranicznego klienta, pozwoli na jego internacjonalizację i pozyskanie kontrahentów zagranicznych. Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.